جراحی بینی

همه چیز دزر مورد عمل زیبایی بینی

 

عمل زیبایی بینی در اصطلاح علمی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) نامیده می شود. جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی با انجام تغییرات لازم روی ساختار بینی، به اصلاح فرم بینی و رفع مشکلات تنفسی می پردازد. مشکلاتی از قبیل قوز بینی، کج بودن بینی، گوشتی بودن بینی و افتادگی یا پهن بودن نوک بینی با این جراحی زیبایی قابل درمان است.

جراحی زیبایی بینی یکی از پنج عمل جراحی است که بیشتر از بقیه عمل ها بر روی افراد متقاضی انجام می شود. در طول درمان، یک جراح پلاستیک وضعیت غضروف و استخوان بینی را اصلاح می کند تا به این ترتیب ظاهر مورد نظر بیمار برای بینی خود را ایجاد نماید. برای زنان و مردانی که از اندازه و ظاهر بینی خود ناراضی هستند.

جراحی بینی چه مزایایی دارد؟

۱) تعادل

گاهی اوقات بینی می تواند بر روی صورت فردی شکل انحرافی داشته باشد؛ ظاهرمنحصر به فرد بینی ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل بین بینی و صورت شود. یک شخص مشهور ممکن است به خاطر شکل بینی اش معروف شود. افرادی مانند اوون ویلسون، بیل کلینتون، و یا باربارا استرئیس و هرگز در مورد ایجاد تغییرات بر روی بینی شان فکر نمی کنند، زیرا مشخصه های بینی آنها ویژگی هایی است که بواسطه اش در بین عموم مردم شناخته شده اند. با این حال در حالت عادی برای افرادی مانند ما، یک بینی بزرگ می تواند چیزی باشد که به نظر برسد تعادل چهره را به هم زده و باید فکری در موردش کرد.

۲) بهبود جریان تنفس بینی

ساختارهای متفاوت داخل بینی می تواند در ایجاد مشکلات جریان تنفس از راه بینی سهیم باشد.. ایجاد ضربه شدید در حین ورزش یا حوادثی مانند تصادف یا اختلال های دیگر می تواند دلایلی برای ایجاد انحراف و شکستگی در تیغه بینی فرد شود. استخوان اصلی یا تیغه بینی شامل یک دیوار است که سمت چپ و راست بینی را جدا می کند. اگر این تیغه یا به اصطلاح سپتوم کج شده باشد، ممکن است یک یا هر دو طرف راه تنفسی بینی فرد که وظیفه ارسال جریان هوا به ریه را بر عهده دارد، را ببندد. در این موارد اغلب رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی به همراه سپتوپلاستی یا اصلاح انحراف استخوان همزمان برای فرد انجام می شود تا با عبارتی هم هر دو مسیر تنفس برای فرد اصلاح شود و هم ظاهر نامناسب بینی اش بهبود پیدا کند.

۳) اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود

در مواردی که افراد از مشکلات روانی مانند خود پنداری های منفی و نبود اعتماد به نفس رنج می برند، تغییرات مثبت در ظاهر بینی می تواند به افزایش اعتماد به نفس بواسطه جراحی بینی منجر شود.

 

عمل زیبایی بینی به چه دلیل باید انجام شود؟

 

عمل زیبایی بینی به چند دلیل انجام می شود بزرگ یا کو چک کردن بینی یا برداشتن قوز بینی.

لازم به ذکر است برای جراحی بینی چند برش زده می ود معمولا این برش ها دز داخل بینی زده می شود .پیوند غضزوف معمولا از خود بدن فرد یا استفاده از فرم مصنوعی ان است. بعد از جزاحی غضزوف یا استخوان اصلاح شده و پوست و بافت جدید روی ساختار جدید می نشیند. اتل در بیزون بینی قرار گرفته تا شکل جدید به بینی بدهد.

 

انواع عمل بینی چه هستند؟

 

هر شخص بعد از عمل خواستار یک فرم بینی شیک است اما هر مدل بینی به هر صورتی سازگار نیست.

ترکیب سایر اجزای صورت بر فرم بینی متناسب تاثیر گذار است پس دنبال هر مدل بینی نباشید و به بینی سلبریتی مورد علاقه بسنده نکنید و این کار را به پزشک مورد نظر بسپارید. در ادامه به انواع عمل بینی می پردازیم.

عمل بینی طبیعی

طبیعی بودن به معنای تناسب بینی با اجزای صورت است در این نوع عمل که بیشتر عامه پسند بوده اشکالاتی از جمله قوز بینی افتادگی نوک بینی انحرافات ظاهری را برطرف می کند و به بینی جنبه طبیعی می دهد.

عمل بینی نیمه فانتزی

در این نوع عمل ضمن حفظ تعادل در صورت کمی نوک بینی به سمت بالا و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر است.

عملکرد بینی شاید به اندازه مدل طبیعی شاید مطلوب نباشد و اکثریت افرادی که در تاپ کلینیک تحت این نوع عمل قرار گرفته اند عملکرد تنفسی راحتی دارند.

عمل بینی غیر طبیعی

در این نوع عمل بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و قوس بیش از حد در پشت بینی و فرورفتگی زیاد پره های بینی و در کل کوچک شدن بیش از حد سایز بینی است که باعث مشکلات تنفسی می شود. بیشتر افراد در دراز مدت دنبال ترمیم دوباره بینی می روند.

 

عمل بینی استخوانی  یعنی چی؟

 

بینی های استخوانی از نظر ضخامت پوست، پوست نازک ، متوسط و انعطاف پذیری دارند و به دلیل نازک بودن پوست بینی، جزییات استخوانی به وضوح از زیر پوست مشخص است و اگر بخواهیم از لحاظ ظاهر بگوییم بینی های استخوانی دارای قوزی روی پل بینی هستند .

بینی های استخوانی از نظر بافت و غضروف های بینی دارای بافت و غضروف های مستحکمی هستند.

 

بهترین جراح بینی استخوانی؟

 

برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

بررسی نمونه کار های پزشک مد نظر.
پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد.
پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.

 

جراحی بینی گوشتی یعنی چی؟

 

بینی گوشتی دارای ساختمان استخوانی – غضروفی ضعیف با پوست ضخیم و دارای غدد چربی متعدد است. پوست بینی گوشتی به دو دسته بینی با پوست معمولی و بینی با پوست ضخیم تقسیم‌بندی‌ می‌شود. جراحی بینی گوشتی به‌دلیل جنس پوست آن، کمی‌ سخت‌تر و فنی‌تر از جراحی بینی استخوانی است. در ادامه به صورت خلاصه مشخصات اصلی بینی گوشتی را برشمرده‌ایم:

پوست بینی: ضخیم، چرب به همراه منافذ وسیع
نوک بینی: پهن (استخوانی در زیر آن احساس نمی‌شود.)
پره‌های بینی: بلند، پهن و ضخیم
غضروف و استخوان بینی: ضعیف

بهترین دکتر عمل بینی گوشتی؟

 

برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

بررسی نمونه کار های پزشک مد نظر.
پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد.
پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.

 

عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی چیست؟

 

عمل بینی طبیعی یعنی چی؟

 

عمل بینی طبیعی به طور کلی به دو روش جراحی بینی به روش بسته و باز انجام می شود.

جراحی بینی باز

جراحی بینی به روش باز ، به منظور اعمال اصلاحات گسترده در فرم ظاهری بینی بکار گرفته می شود. طی این روش، بهترین جراح بینی طبیعی می تواند با برشی که در قسمت میانی سوراخ های بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند ؛ پوست بینی را به طور کامل از روی اسکلت بینی بلند نموده و بدین ترتیب ، با نهایت دقت بر روی جزییات ساختار بینی بیمار کار کند. بنابراین اشراف و تسلط کامل جراح به ساختار بینی و متعاقبا ایجاد تغییرات وسیع بر روی ظاهر بینی از مزایای رینوپلاستی باز به شمار می رود.

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته ، تیغه بینی یا همان کلوملا برش نمی خورد ؛ از این رو همه برش ها باید در داخل بینی بیمار زده شوند. در روش بسته، جراح دید کامل به ساختار بینی ندارد؛ در نتیجه در این روش غیرقرینگی و عوارض ناشی از جراحی افزایش می یابد. به طور کلی در رینوپلاستی بسته ؛ به نسبت جراحی باز ، امکان اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی کمتر می باشد ؛ به طوری که نمی توان جراحی ترمیمی بینی را به روش بسته درمان کرد.

در جراحی بسته ، دست جراح بینی بسته تر بوده و محدودیت های ایشان بیشتر می باشد. در کل این که روش بسته رینوپلاستی ، تکنیک قدیمی تری در عمل بینی طبیعی است و زمانی که برای اولین بار عمل پلاستیک به دنیا عرضه شد، عمل بینی به این روش انجام می شد؛ اما امروزه روش باز به دلیل مزایایی که دارد، از دید جراحان بینی ارجحیت و برتری یافته است.

در پایان باید عنوان داشت که جراح بینی ؛ مبتنی بر نوع بینی بیمار و تشخیص خود ، یکی از روش های مذکور را برای انجام جراحی بینی طبیعی می گزیند.

 

بهترین جراح بینی طبیعی؟

 

برای انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

بررسی نمونه کار های پزشک مد نظر.
پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد.
پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.

 

جراحی بینی عروسکی یعنی چی؟

 

هر نوع بینی را نمی توان به اندازه زیادی کوچک کرد و نوک آن را سر بالا داد تا فرم عروسکی و فانتزی به خود بگیرد . در کل عمل بینی عروسکی در همه افراد ممکن نیست مخصوصا کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند . کسانی که بینی های استخوانی دارند بهترین افراد برای عمل بینی عروسکی هستند چون این نوع بینی ها استخوان محکم و غضروف سفت و پوست نازک دارند که جراحی بینی می تواند با وجود این ویژگی ها شکل فانتزی و عروسکی به خود بگیرد

 

بهترین جراح بینی عروسکی؟

 

برای انتخاب بهترین جراح بینی عروسکی باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

بررسی نمونه کار های پزشک مد نظر.
پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد.
پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.

 

قیمت عمل زیبایی بینی چقدر است؟

 

به خاطر اینکه عمل زیبایی بینی برای هر بیمار متفاوت است، هزینه جراحی بینی نیز مشابه نبوده و بستگی به عوامل متعدد دارد. به این ترتیب، افراد بیمار می بایست درباره هزینه کلی جراحی با پزشک خود صحبت کرده و از روش های پرداخت و طرح های تامین مالی احتمالی قابل استفاده مطلع گردند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و قیمت جراحی بینی با شماره زیر تماس بگیرید.

“09115629639”

 

بینی نیمه فانتزی یعنی چی؟

 

بینی های نیمه فانتزی در بین بینی های طبیعی و فانتزی قرار دارند ؛ آن ها به اندازه بینی های فانتزی سربالا و کوچک نمی باشند و نسبت به آن ها ، طبیعی تر به نظر می رسند.
به این معنی که نه بینی شما بسیار طبیعی به نظر میرسد و نه به شکل فانتزی، مصنوعی، سربالا و عروسکی میشود. تمام مدل های بینی بسته به چهره فرد باید انتخاب گردد و اصولا مگر در برخی نکات جزئی ارجحیتی بر هم ندارند. نوع مدل بینی عمل شده شما، به جلسه مشاوره و آنالیز کلی چهره شما بستگی دارد.

 

بعد از عمل بینی چیکار کنیم؟مراقبت های بعد از عمل بینی؟

 

اگر عمل بینی انجام داده باشید حتما در مورد اینکه چه کارهایی بعد از آن باید انجام دهید و چه کارهایی نباید انجام دهید برایتان سوالاتی مطرح است، آنچه باید در دوره نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی مد نظر قرار دهید از جمله نحوه خوابیدن، غذا خوردن و یا استحمام بعد از جراحی و به طور کلی لیستی از باید ها و نباید ها در ادامه مطلب آورده شده است.

در حالتی بخوابند که سر آنها رو به بالا باشد.
از لباس هایی استفاده کنند که نیاز به پوشیدن آنها از ناحیه سر وجود نداشته باشد.
در این دوره لازم است دندان ها به آرامی مسواک زده شوند تا به این ترتیب از التهاب لب بالا و بینی به خاطر مسواک زدن جلوگیری شود.
صورت خود را تا حد ممکن بی حرکت نگه دارند.
از کمپرس سرد برای بینی و ناحیه میانی صورت استفاده شود.
غذاهای نرم سرشار از مواد مغذی و فیبر مصرف نمایند.
از وان به جای دوش برای حمام گرفتن استفاده کنند و بانداژ را در زمان حمام گرفتن از روی بینی خود بر ندارند.
از خارج کردن هوا با سرعت زیاد از بینی خودداری نمایند.
بانداژها و گازهای استریل بینی را طبق نظر پزشک بطور مرتب تعویض نمایند.

 

عوارض عمل بینی ؟

 

هر چند عوارض جانبی بلند مدت در این عمل جراحی بینی نادر است، با این وجود رینوپلاستی می تواند برخی عوارض جانبی موقت برای فرد به شرح زیر به همراه داشته باشد:

کبودی: کبودی معمولاً در نواحی اطراف چشم ها ایجاد شده و با گذشت 10 روز از عمل جراحی از بین می رود.

ناراحتی: بیماران ممکن است با مقداری ناراحتی و التهاب به خصوص در نواحی تغییر شکل داده شده بینی یا بافت خارج شده برای پیوند استخوان مواجه شوند. در اکثر موارد، افراد بیمار می توانند ناراحتی خود را با مصرف داروهای مسکن موجود بر طرف نمایند.

ورم: بخش عمده ورم ایجاد شده پس از عمل جراحی معمولاً با گذشت چند هفته از بین می رود. به هر حال، بر طرف شدن کامل این عارضه به شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارد.

تاثیرات جانبی داروی بی هوشی: بعضی از افراد ممکن است با احساس تهوع پس از استفاده داروی بی هوشی مواجه شوند و این مشکل با تغییرات موقت در صدا و ترشح بیش از حد مایع مخاطی نیز می تواند همراه باشد.

خون ریزی بینی: داشتن خون ریزی از بینی برای 72 ساعت پس از عمل جراحی طبیعی و عادی می باشد. هر چند خون ریزی احتمالی پس از این دوره معمولاً جدی نیست، بیمار می بایست جراح خود را در صورت مشاهده این شرایط از خون ریزی بینی خود مطلع نماید.

 

چه مدت مرخصی پس از انجام جراحی بینی نیاز است؟

 

افراد بیمار معمولاً می توانند با گذشت یک تا دو هفته از جراحی بینی به محل کار خود باز گردند.

ایا عمل بینی درد دارد؟

 

کاهش درد عمل بینی نیز یکی از دستاورد های بسیار خوب این پیشرفت ها است که سبب شده است افراد، شجاعت اقدام به عمل را پیدا کنند و درد خفیف عمل را برای رسیدن به نتایج شگفت انگیز آن تحمل کنند.

یکی از شایعات رایج بین مردم این است که جراحی بینی درد بسیار شدیدی را در حین عمل به فرد منتقل می کند، در صورتی که فرد می تواند با کمی مطالعه و تحقیق متوجه شود که این گفته حقیقت ندارد، زیرا در عمل زیبایی بینی از بیهوشی استفاده می شود تا فرد درد زیادی را حس نکند و عمل را به راحتی هرچه تمام تر پشت سر بگذارد.

بر اساس نکته ذکر شده عمل زیبایی بینی دارای درد شدیدی نیست و پس از انجام عمل و در زمان دوره ی نقاهت در صورتی که فرد بتواند اقدامات لازم و مورد نیاز را به خوبی انجام دهد، به هیچ عنوان درد خاصی را تجربه نخواهد کرد و می تواند به راحتی دوره ی نقاهت خود را سپری کرده و مزیت های به دست آمده از عمل زیبایی بینی را مشاهده کند.